Witamy na stronie Sekcji Triathlonowej TRIATHLON CLUB

Prowadzimy zajęcia, które mają na celu przygotować was do startów w zawodach triathlonowych.

Reprezentujemy Triathlon Club w zawodach w okręgu, kraju i poza granicami.

Zajęcia pływackie prowadzimy na basenie Redeco, zajęcia kolarskie w centrum Funfit II mieszczącej się w kompleksie Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, natomiast zajęcia biegowe w terenie w zależności od rodzaju treningu.


„Aby osiągnąć sukces pierwsze co musisz zrobić to zakochać się w ciężkiej pracy.”


Dzięki opracowanemu planowi treningowemu przez naszego fizjologa jesteśmy w stanie pod okiem trenerów naszych sekcji indywidualnie, kompleksowo i profesjonalnie przygotować Was do startów w zawodach triathlonowych.

Sekcję Triathlonową prowadzą dla nas:

  • Dariusz Wolny, wielokrotny mistrz świata, Europy i Polski, reprezentant kraju na Olimpiadzie w Moskwie, pasjonat o wielkiej wiedzy w zakresie metodyki nauczania i doskonalenia pływania,
  • Jerzy Sikora, utytułowany kolarz kadry polskiej, który uzyskał mistrzowską klasę sportową przyznaną przez Polski Związek Kolarski oraz medale Mistrzostw Polski,
  • Paweł Szwed, wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski w lekkoatletyce oraz wielu biegach zagranicznych, specjalizujący się w biegach średnich i długich.


Doświadczeni trenerzy przy współpracy z fizjologiem Adamem Kawczyńskim, układają plany treningowe w oparciu o ilość zaplanowanych startów, długości i trudności tras.

Sekcja przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić się w startach w zawodach triathlonowych a przygotowania do nich powierzyć zawodowcom w profesjonalnym klubie. Każdy z klubowiczów jest pod opieką trenerską i ma dostęp do grupowych i indywidualnych planów treningowych, a ich realizacja i postęp jest pod stałą kontrolą naszych trenerów.


Triathlon Club pomoże Ci ustalić i wdrożyć plan treningowy, dopasowany do możliwości, czasu jakim dysponujesz oraz do zaplanowanych startów w zawodach triathlonowych.


„Możesz zrobić wszystko, co chcesz jeśli tylko trzymasz się tego celu wystarczająco długo.”